Події

4 березня 2020 р. студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» відвідали Київський міський дата-центр, в якому розміщені інформаційні ресурси, що акумулюватись усі інформаційні системи Києва. Студенти дізналися, що минулого року для реалізації програми «Електронна столиця» було заплановано майже 154 млн гривень, з яких витрачено 129 млн гривень. Процент освоєння 84,2%, економія – 2,9 млн гривень.

У рамках програми було створено ядро системи відео спостереження. Зокрема, було встановлено 3 763 камери на об’єктах соціально-культурного побуту. Це дитячі садки, школи, лікарні, бібліотеки, театри; на мостах та центральній частині міста.

Студенти ознайомилися із системою відеоспостереження, зокрема побачили, що в режимі онлайн з офісу дата-центру можна спостерігати навіть за грою наших спортсменів на спортивному майданчику, що знаходиться на даху нашого Університету.

IMG_20200305_153917_856.jpg

Кожна зустріч Юрія Назарова, директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій  КМДА зі студентами – це подія. Так комплексно і змістовно розповісти про реалізацію в Києві проєкту Київ Смарт Сіті може тільки він. Сьогодні відбулася чергова лекція Юрія для студентів технічних спеціальностей Кібербезпека та Комп’ютерні науки на Факультеті інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка.

Ю. Назаров розповідав про те, що вже реалізовано, про проблеми та перспективні розробки, про загрози кібератак та їх подолання. Такі зустрічі не лише інформативні, а й мотивуючі. Для студентів відкриваються нові горизонти. Деякі студенти одразу після лекції обступили Юрія і поділилися з ним своїми ідеями і бажанням долучитися до проєкту. І Юрій Назаров щиро відповів: "Welcome!". В рамках співпраці заплановані подальші заходи.

Презентація з лекції

30 жовтня до студентів Факультету інформаційних технологій та управління завітав Максим Рохманійко - дослідник, архітектор та підприємець, засновник Центру Просторових Технологій та проект-лід ДОМА - платформи розподіленого домовласництва. Максим - вивчає нові форми міського життя, що стають можливими завдяки новим технологіям; працює на стику архітектури, дизайну, урбанізму і соціальних наук.

Студенти спеціальностей «Математика» та «Економіка міста. Урбаністика» із задоволенням відвідали лекцію, яка ставила на меті окреслення  нових можливостей в сфері роботи з містом через призму “просторових технологій”, що лежать на перетині смарт технологій, бізнесу та архітектури й урбанізму.

Наводимо нижче рекомендавані спікером посилання на тематичні джерела, які дозволять студентам поглибити свої знання за даною тематикою.

The Value of Everything: Making and Taking in the Global Economy

Capital in the Twenty-First Century

Platform Capitalism

В рамках Угоди про співпрацю 13 листопада 2019 р. відбулася гостьова лекція для студентів
спеціальностей "Кібербезпека" та "Комп'ютерні науки" на тему: Інтернет речей (ІоТ): загальний огляд, сучасні тенденції та актуальні питання для міста Києва. Лектори: Ернест Клименко - директор департаменту інформаційного забезпечення та зв'язку ПрАТ "АК Київводоканал"
та Василь Жучков координатор напряму ІоТ в КП Київтелесервіс - мають потужний практичний досвід в галузі.
У лекції зроблено наголос, що місто Київ стрімко розвивається. Забезпечувати повноцінне життя великого динамічного міста  - непросте завдання.
В даний час в місті впроваджено чимало цифрових сервісів, що робить наше місто більш привабливим і комфортним для людей.
А чи можна зробити ближче до людей служби, які обслуговують технічну інфраструктуру міста? Чи можна підвищити їх швидкість і якість реакції? Гості в лекції відповіли на ці питання, бо в наш час впровадження інтернету речей в управлінні муніципальним господарством  - це не хайп і не тренд, а необхідність.

Дякуємо гостям за чудову лекцію та прекрасні подарунки: шлюз LoRaWAN та 3 універсальні сенсори.

В рамках спільного проекту з Kyiv Smart City, співробітники Консалтингового агентства Staff Servis Юлия Кирилюк та Дмитро Єрмаков, 02 жовтня 2019 р. провели практикум "Як знайти свою роботу в Україні?" для студентів Факультету інформаційних технологій та управління в Центрі економічної дидактики.

Фахівці поділилися своїм досвідом та реальними ситуаціями з практики, та обговорили важливі питання, якими цікавились студенти, зокрема: як визначитися, в якій сфері я можу бути ефективним і що для цього необхідно зробити; як найкращим чином презентувати себе, яку саме інформацію необхідно та важливо підготувати; як сформувати свої очікування по заробітній платі.

Сторінка 1 із 2