Події

19 жовтня 2021 року відбулося засідання гуртка «Математичні студії».

Під час заняття розглядалися цікаві олімпіадні задачі та приклади з лінійної та векторної алгебри. Студенти-першокурсники є сьогодні головним об’єктом цікавості керівників гуртка, оскільки у цьому році була прийнята стратегія максимального залучення студентів до творчої діяльності в галузі математики вже з перших днів навчання. Сподіваємось це принесе згодом хороші результати. 

Не дивлячись на те, що студенти першого курсу ще не мають достатнього досвіду творчої роботи, а також мають початкові знання з окремих розділів математики, заняття вдалось зробити цікавим завдяки проблемній постановці питання. По мірі засвоєння студентами першого курсу нових знань задачі на засіданнях гуртка будуть ускладнюватись. У кінці заняття домовились про наступні заняття в онлайн форматі.

Керівники гуртка прищеплюють любов до математики,  допомагають студентам розвивати логічне мислення та розв’язувати складні задачі.

Планом дій гуртка передбачені заняття зі студентами не тільки математичної спеціальності, а також інформатиків. Основною формою роботи гуртка будуть об’ємні задачі, які за структурою будуть нагадувати скоріше проекти, над якими студент буде працювати протягом певного часу з наступною доповіддю на черговому засіданні. Також планується історична тема досліджень, пов’язана з діяльністю та життєвим шляхом видатних математиків. Окрема форма доповідей буде присвячена цікавим задачам, які були раніше розв’язані, але мають велике значення для розвитку творчих здібностей студентів, що відвідують гурток.

 

26 жовтня 2021 р. викладачі кафедри комп’ютерних наук і математики О.С. Литвин, Н.В. Морзе, О.Б. Жильцов, В.В. Прошкін, М.М. Астаф’єва, Д.М. Бодненко, В.П. Вембер, М.А. Бойко і Л.О. Варченко-Троценко взяли участь в роботі семінару «Workshop on Cybersecurity Providing in Information and Telecommunication Systems» (CPITS II 2021). Цей захід було організовано кафедрою інформатичної та кібернетичної безпеки нашого факультету на честь професора Володимира Бурячка. На семінарі розглядалися актуальні проблеми забезпечення кібербезпеки в інформаційних та телекомунікаційних системах, а також фахової підготовки студентів спеціальностей «Комп’ютерні науки» і «Кібербезпека».

Науковці кафедри комп’ютерних наук і математики представили результати досліджень на теми: «Mathematical modeling as a tool for interdisciplinary training of Computer Sciences and Cybersecurity students», «Formation of Internet resources critical evaluation skills of future primary school teachers».

За результатами конференції буде підготовлено збірник наукових праць, яка індексується у НБД Scopus.

 

25 жовтня 2021 року на базі кафедри комп’ютерних наук і математики відбулася студентська наукова конференція «Студентський науковий пошук – 2021», в якій взяли участь здобувачі спеціальностей 122 Комп’ютерні науки, 111 Математика та 073 Менеджмент (освітня програма «Управління електронним навчанням у міжкультурному просторі»).

Із вітальним словом до учасників заходу звернулася Литвин Оксана Степанівна, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри комп’ютерних наук і математики.

Під час доповідей студенти продемонстрували результати своїх наукових досліджень. Цікава тематика доповідей учасників викликала чималий інтерес та сприяла обговоренню актуальних питань.

За результатами роботи буде видано електронний збірник матеріалів конференції «Студентський науковий пошук – 2021».

Дякуємо учасникам конференції за конструктивний науковий діалог та плідні дискусії. Бажаємо нових наукових звершень!

 

21 жовтня 2021 року на Факультеті інформаційних технологій та управління командою викладачів к.е.н., доц., доцентом кафедри фінансів та економіки Казак О.О., к.е.н., доц., доцентом кафедри фінансів та економіки Жуковою Ю.М. та д.е.н., проф., професором кафедри фінансів та економіки Рамським А.Ю. був проведений воркшоп «Презентація ідей і команд» як проміжний результат діяльності слухачів курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами», що реалізується кафедрою фінансів та економіки в рамках ініціативи «Підприємницький університет» від мережі стартап-інкубаторів YEP спільно з Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України, Дія.Бізнес, Ukrainian Startup Fund, Genesis за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Потужною підтримкою в організації та проведенні заходу стала участь наших кураторів-партнерів: Huseyn Qiyasov – Project Manager YEP, Marharyta Chernyshova – Communications Manager YEP, Dasha Tambulatova – Project Manager Assistant YEP та Oleksandr Medvediev – IT Sector Associate USAID Competitive Economy Program in Ukraine.

Цьогоріч наша аудиторія слухачів порівняно з минулим пілотним роком збільшилася майже у 4 (!!!) рази і об’єднала в спільноту стартаперів КУБГ здобувачів не лише Факультет інформаційних технологій та управління, але й Факультет права та міжнародних відносин та Інститут журналістики. 9 команд представили свої ідеї для стратапу, розкривши питання проблеми, яку прагнуть вирішити, цільову аудиторію, суть монетизації, склад та soft і hard skills кожного учасника, а також свою візію і місію.

Надані усім учасникам професійні поради й надихаючі фідбеки кураторів-партнерів та організаторів стали надзвичайною мотиваційною підтримкою у розвитку якісних інноваційних проєктів університетської стартап-екосистеми та запорукою успішної участі наших команд на національному конкурсі університетських стартапів!

#ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙУНІВЕРСИТЕТ #ФІНЕК #СТАРТАПУНІВЕР #ФІТУКУБГ #АВАНГАРДГРІНЧЕНКА

 

27 вересня 2021 року в на Факультеті інформаційних технологій та управління відбулась презентація Центру моделювання та програмування, який було оновлено в рамках реалізації міжнародного наукового проєкту «Розвиток математичних компетентностей студентів за допомогою цифрового математичного моделювання» (DeDiMaMo) програми EURASIA 2019, CPEA-ST-2019/10067. Центр обладнано за підтримки Норвезького агентства міжнародного співробітництва. Обладнання центру: персональні комп'ютери мультимедійні – моноблоки (6 шт.), ноутбуки (2 шт.), принтер 3D (1 шт.), загальною вартістю 325 200 грн.

З вітальним словом до присутніх звернулись: Алла Михацька, декан Факультету інформаційних технологій та управління, кандидат педагогічних наук; Юрій Роговченко, координатор проєкту з Університета Агдера (Норвегія), кандидат фізико-математичних наук; Наталія Морзе, професор кафедри комп’ютерних наук і математики Факультету інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, координатор проекту в Київському університеті імені Бориса Грінченка; Оксана Литвин, завідувач кафедри комп’ютерних наук і математики, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник. На заході також були присутні Ольга Виговська, завідувач НДЛ інтернаціоналізації освіти Університету, кандидат політичних наук; Ірина Мельник, заступник декана з науково-методичної та навчальної роботи та учасники проекту, кандидат технічних наук.

Модератор заходу: Марія Бойко, доцент кафедри комп’ютерних наук і математики, кандидат педагогічних наук.

 

13 жовтня 2021 року відбулась відкрита лекція доктора економічних наук, завідувача кафедри фінансів та економіки Ольги Сосновської на тему: «Соціально-економічне значення страхування життя» для студентів третього курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування. 

На лекції були присутні декан Факультету інформаційних технологій та управління Алла Михацька, заступник декана Ірина Мельник, завідувач кафедри комп’ютерних наук і математики Оксана Литвин, завідувач  кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Павло Складаний, доцент кафедри управління Олена Акіліна, викладачі кафедри фінансів та економіки.

Лекція була присвячена вивченню актуальних тенденцій розвитку ринку страхування життя в Україні. Особливу увагу було приділено визначенню сутності та базових умов укладення договорів страхування життя як фінансового інструменту, який має розуміти та вміти використовувати в управлінні особистими фінансами кожна фінансово грамотна людина. Акцентовано увагу на реальних прикладах та практичних рекомендаціях з актуальних питань укладення договорів страхування життя, що свідчить про практикоорієнтований характер проведеного заняття.

Матеріал лекції викладено на високому науково-методичному рівні з використанням сучасних методів викладання та якісного наочного забезпечення. Лекція була корисною для підвищення фінансової грамотності та страхової культури здобувачів освіти.

 

11, 12 жовтня 2021 р. викладачі кафедри комп’ютерних наук і математики О.С. Литвин, Н.В. Морзе, В.В. Прошкін, Є.М. Смирнова-Трибульска, Д.М. Бодненко, М.А. Бойко та С.П. Радченко, взяли участь в роботі 13-ї Міжнародної конференції «Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning». Конференція проходила на базі Сілезького університету в Катовіце (Республіка Польща) у дистанційному форматі. Основна проблематика конференції цього року – електронне навчання під час пандемії Covid-19. За результатами конференції буде підготовлено монографію, яка індексується у НБД Web of Science.

Сертифікат 1

Сертифікат 2

Сторінка 1 із 110