Розумне місто для комфорту городян – актуально, цікаво, важливо!

12-14 червня 2019 року на Факультеті інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках навчальної практики студентів пройшов хакатон «Розумне місто для комфорту городян», присвячений технологіям інтернету речей (IoT) та програмуванню мобільних додатків. 5 команд із 29 учасників – студентів 2 курсу спеціальностей Математика і Комп’ютерні науки – впродовж трьох днів шукали креативні рішення в різних напрямках теми.

В якості підготовки до виконання завдань хакатону студенти проходили курси Мережевої академії Cisco «Internet of Everythings» і «Internet of Things», а також майстер класи із технологій передачі даних вбудованих систем, 3D моделювання і друку, розробки бізнес-плану впровадження свого продукту, управління командою та ін.

Оцінювало проекти авторитетне журі, до складу якого були запрошені Василь Жучков (провiдний iнженер iнтегрованих телекомунiкацiйних технологiй вiддiлу впровадження та розвитку програмно-апаратних систем Департаменту впровадження програмно-апаратних та iнформацiйно-комунiкацiйних систем Спеціалізованого комунального підприємства Київтелесервiс), Олександр Карпенко (проектний менеджер ініціативи Kyiv Smart City), Наталія Литвин (керівник відділу міжнародного піару групи компаній Q28 Corp).

Для оцінки рішення команд було визначено 5 критеріїв, серед яких якість презентації, якість прототипу, оригінальність ідеї, реальність бізнес-рішення. Переможцями стали:

- портативний пристрій для туристичних валіз «HoT» (1 місце),

- «розумна» зарядна станція для електрокарів «Fail crew» (2 місце),

- система захисту пішохідних зон від недобросовісних водіїв «Блакитний потяг» (3 місце).

Дякуємо за консультативну підтримку завідувачу кафедри управління Акіліній О.В. та старшому викладачу кафедри фінансів і економіки Казак О.О.