День пам’яті депортації кримських татар

18 травня минає 76 років з часу початку операції з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину. Також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Його вшанування започатковано 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради України.

Щороку в Україні 18 травня вшановують День пам’яті жертв примусового виселення та геноциду кримськотатарського народу, який, на жаль, в 1944 році пізнав гіркий досвід злочинів тієї, вже колишньої влади Союзу РСР.

76 років тому сталінський режим, за допомогою сил НКВС-НКДБ, реалізував спецоперацію з примусового виселення корінного населення півострова – кримських татар. Їх насильно загнали у вагони потягів, які були відправлені до Сибіру та Середньої Азії. Внаслідок такої депортації загинув майже кожен другий представник кримськотатарського народу.

Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу є важливим, адже депортація такого характеру є прямим порушення прав людини і великим злочином із точки зору міжнародного суспільства.

Це історія, про яку ми говоритимемо та згадуватимемо завжди, і власне, тому сьогодні ми запрошуємо всіх охочих переглянути кінострічки присвячені трагічним подіям, пов’язаним із геноцидом кримськотатарського народу та осіб інших національностей:

«Хайтарма» -

та

«Чужа молитва» -

Ми пам’ятаємо.

 

123