«БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ, ВАМ БОГ ПОМАГАЄ!»

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу – Тарас Григорович Шевченко. Велич Кобзаря – у величі всієї України і в особистій долі кожного українця. Цього року ми вшановуємо 207-у річницю від дня народження генія українського народу, відомого поета і письменника Тараса Шевченка.

Митця вважають головним поетом країни, а також духовним гетьманом Майдану. Усе через його вірші, які, по-перше, мають виражений національний характер, а також через силу слова письменника, що має гострий запит у самому українському суспільстві. Варто хоча б згадати славнозвісні рядки з поеми «Кавказ»:

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!», –

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Ці слова сім років тому були підхоплені мільйонами українців у всьому світі, які піднялися проти нових спроб загнати нащадків Шевченка в ярмо. Вони прогриміли і скликали безліч небайдужих людей різних національностей і віросповідань підтримати наш народ у прагненнях до кращого життя. Пройнялися ними на київському Майдані нескорена Небесна Сотня та тисячі співвітчизників. Вони увійшли в історію початком тривалої боротьби, віддзеркаленням нескореності, мужності і волелюбності нашого народу.

Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні. Його безмежна любов до українців і України проявлялася в тому, що він навчав і переконував нас про можливість щасливого життя тільки в своїй незалежній державі, адже:

«В своїй хаті своя й правда

І сила, і воля.»

 

Shev2021.png