На базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з програмування (ACM/ACPC)

    21 квітня 2018 р. на факультеті інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2018, який є 1/8 фіналу Міжнародної командної студентської олімпіади з програмування (ICPC - International Collegiate Programming Contest) під егідою Асоціації обчислювальної техніки (ACM - Association for Computing Machinery).

   АСМ-ІСРС є найстарішою, наймасовішою і найпрестижнішою всесвітньою студентською олімпіадою, що викликає величезний інтерес серед студентів, які бачать своє майбутнє в сфері інформаційних технологій. Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування є складовою частиною відбіркових змагань першості світу і проводиться за узгодженими з нею правилами (http://icpc.baylor.edu/). В 2018 році для участі у змаганням зареєструвалося понад 400 українських команд.

    Особливостями цієї олімпіади є, по-перше, досвід командної роботи в умовах стислих термінів, обмежених ресурсів та складних задач. І по-друге, застосування навичок швидкого прийняття рішень, глибокої ерудиції в концептуальних питаннях алгоритмів і структур даних. Кожна команда складається з трьох учасників. Для вирішення 14 задач різної складності командам надається один комп’ютер і 5 годин. При цьому користуватися допоміжними джерелами інформації або електронними пристроями заборонено, тому учасники покладаються тільки на свої знання, вміння та командну підтримку. Перевірка розв'язків здійснюється автоматично через онлайн систему проведення олімпіад ejudge. Перемагає та команда, яка правильно вирішить максимальну кількість завдань за мінімальний час.

   Перемога на цих змаганнях є показником сильних інтелектуальних можливостей студента, що підвищує привабливість випускника ВНЗ в очах потенційних роботодавців.

   На базі університету цей захід проходить вперше, тому організатори хвилювались не менше, ніж учасники. Організаторам допомагала команда волонтерів – студенти факультету інформаційних технологій та управління, які зустрічали та реєстрували учасників, проводили їх на відкриття олімпіади.

   Змагалось 13 команд із Київського національного торговельно-економічного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Університету державної фіскальної служби України, Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, Київського університету імені Бориса Грінченка.

    На офіційному відкритті олімпіади з вітальним словом та побажаннями успіху виступила декан факультету інформаційних технологій та управління, заступник голови організаційного комітету, кандидат педагогічних наук Михацька Алла Валер’янівна.

    Завідувач кафедри інформаційних технологій і математичних дисциплін Литвин О.С. розповіла студентам про правила участі в олімпіаді, особливості її проведення та перспективи переможців.

    Усім учасникам була надана комп’ютерна техніка однакової потужності, що забезпечило рівні умови змагань.

    І почалась напружена робота...

    Після напруженої п’ятигодинної роботи учасникам олімпіади оголосили результати і нагородили переможців.

     Вважаємо, що І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2018 на базі Київського університету імені Бориса Грінченка пройшов успішно. Бажаємо нашим командам-учасникам успіхів в наступних етапах!

    Дякуємо за підтримку та сприяння проректору з науково-методичної та навчальної роботи Жильцову Олексію Борисовичу, проректору з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Морзе Наталії Вікторівні та працівникам Науково-дослідної лабораторії інформатизації освіти (завідувач - к.п.н., доцент Буйницька О.П.) за технічний та програмний супровід заходу.

Наказ МОН

Задачі - 2018 - І етап

Результати