Події кафедри

11 березня кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки в рамках співпраці з ліцеєм Інформаційних технологій № 79 провела ряд заходів для учнів 9 класів з метою поглиблення знань про безпечну роботу в Інтернеті та відповідального використання мобільних приладів. Учні класу активно брали участь у груповій роботі, яка була організована кандидатом психологічних наук Криловою-Грек Ю.М. Тренінг «Безпека інформаційного простору: які хитрощі в он-лайн мережі формують зомбі-споживача» спрямований саме на допомогу учням визначатися з позитивними та негативними наслідками Інтернету та мотивувати їх поширювати цю інформацію серед своїх друзів.

 

10.03 відповідно до плану роботи кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки відбулося засідання наукового товариства студентів другого курсу. Тему «Ієрархія класів System. Security. Cryptography платформи .Net Framework» було освітлено доцентом кафедри ІКБ Спасітєлєвою С.О. Студенти навчилися розв’язувати задачі з програмування парольного захисту. На занятті розглянули класи алгоритмів шифрування Security.Cryptography. Адже забезпечення цілісності, конфіденційності та доступності інформації – важливі складові успішної діяльності як організації, так і звичайних користувачів програмних засобів.

20200310 155232

 

10 березня 2020 року на кафедрі інформаційної та кібернетичної безпеки Київського Університету імені Бориса Грінченка в рамках тижня кібербезпеки «Кібербезпека в школі: виклики та перспективи», який проводився сумісно з Ліцеєм інформаційних технологій №79, було проведено захід, у рамках якого майбутні студенти мали змогу отримати всю необхідну інформацію про навчання в Київському Університеті імені Бориса Грінченка та зробити свій перший крок до здобуття освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека».

Протягом заходу майбутні студенти зустрілися з завідувачем та представниками кафедри, одержали детальну інформацію щодо наявних напрямів навчання, дізналися про навчальний процес і перспективи працевлаштування випускників.

Для учнів та супроводжуючих було проведено два майстер-класи із пошуку радіозакладних пристроїв та використання дронів у виконанні доцента кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Київського Університету імені Бориса Грінченка, кандидата технічних наук, Артема Платоненка та студента 4-го курсу Георгія Олексієнка.

Цей захід виявився особливо корисним для тих, хто ще не визначився зі своєю майбутньою професією чи мали сумніви щодо сфери, з якою прагнуть пов’язати своє життя, оскільки були продемонстровані сучасні технічні засоби та сфери їх застосування. Найактивніші абітурієнти мали змогу спробувати роботу продемонстрованої техніки самостійно, що залишило за собою яскраві враження.

Інформація щодо інших заходів у рамках тижня кібербезпеки буде оприлюднена найближчим часом.

 

 

Науково-дослідна робота студентів є однією із найважливіших складових навчального процесу ЗВО. Викладачі кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки приділяють велику увагу розвитку і формуванню дослідницьких умінь своїх студентів. Це і робота гуртків та виставок, аналіз наукових джерел та написання статей, статистичні дослідження та виступи на конференціях.

5.02.2020 року на факультеті Інформаційних технологій в Державному університеті телекомунікацій відбулася Всеукраїнська науково-технічна конференція «Застосування програмного забезпечення в інфокомунікаційних технологіях», одним із напрямків якого був  «Безпека програм та даних в інфокомунікаційних технологіях».

У цій конференції брав участь студент 2 курсу групи КБб-18-1-4.0 Марценюк Максим з доповіддю на тему «Аналіз методів вдосконалення антивірусного програмного забезпечення», що є продовженням його досліджень «Analysis and research of the characteristics of standardized in Ukraine antivirus software» ( Кібербезпека: освіта, наука, техніка. № 4 (4). 2019). Вектор подальших досліджень планує спрямувати на застосування кластерного аналізу у захисті інформації.

Вітаємо та бажаємо успіхів!

 

 

 

Сторінка 1 із 5