Події

Ідеї – це капітали,

з яких має відсотки лише талант.

Антуан Рівароль

Науково-педагогічним складом кафедри фінансів та економіки було ініційовано проведення в дистанційній формі 27 травня 2020 року ІІ Конкурсу інноваційних проєктівФабрика бізнес-ідей та стартапівв рамках вивчення дисциплін “Підприємництво та бізнес”, “Менеджмент і маркетинг ” студентами спеціальностей Економіка (ЕК-1-19-4.0д) та Фінанси, банківська справа та страхування (ФіКб-1-18-4.0д).

До участі у конкурсі було представлено 14 індивідуальних проєктів, бізнес-ідей, а саме:

1. Кав’ярня-ростерія “Bimbo Cava & More” – автор Рибалко Ангеліна;

2. Кафе здорового харчуванняMoon Rabbit– підготувала Ятлук Марія Анатоліївна (Екб-1-19-4.0д);

3. Костікова Катерина – масажний салон Good feelings (ФіКб-1-18-4.0д);

4. Створення костюмів персонажів – ідея Мурги Дарії, групи Екб-19-1-4.од;

5. “Рентген сучасності (комп’ютер-сканер) – авторська розробка Панченко Анастасії Олександрівни (Екб-1-19-4.0.д);

6. Вонсович Анастасія – проєкт Репетиторство (ФіКб-1-18-4.0д);

7. Створення Інтернет магазину органічної косметики – автор Бурин Богдана (Екб-1-19-4.0д);

8. Арабаджи Кирилл – кафе для тварин Сats&Dogs'(ФіКб-1-18-4.0д);

9. Проєкт екологічних канцелярських товарів – підготувала Єлизавета Нечипоренко;

10. Михайленко Ольга – Івент-агентство Olay-olya (ФіКб-1-18-4.0д);

11.  “My personal links” – авторства Cтадника Олександра (ЕКб-1-19-4.0);

12. Служба доставки Smart Dl – ідея Шевчук Вероніки Сергіївни;

13. Органічний одяг “Sustainable basic wardrobe” підготувала Савчук Єлизавета, групи Екб-1-04-19 од;

14. Кіктєва Віола – проєкт “Zelenoglazoe taxi” (ФіКб-1-18-4.0д).

Над бізнес-проєктами студенти працювали протягом трьох місяців. Консультаційну роботу в ході підготовки бізнес-проєктів здійснювали д.е.н., доц., професор кафедри фінансів та економіки Краус Наталія Миколаївна, та к.е.н., доцент кафедри фінансів та економіки Жукова Юлія Миколаївна.

Члени експертної комісії конкурсу на кращу та актуальну інноваційну ідею (завідувач кафедри фінансів та управління, д.е.н., доц. Рамський А. Ю.;, д.е.н., доц., проф. Сосновська Ю.М.; д.е.н., доц., проф. Краус Н. М.; к.е.н., доц. Казак О.О., к.е.н., доц. Жукова Ю.М., к.е.н., доц. Обушний С.М.) оцінювали проєкти за такими характерними особливостями, як: актуальність, інноваційність, економічна ефективність, його соціальна і екологічна орієнтація, якість приготовленої презентації, рівень опису й ясність змісту бізнес-ідеї, рівень представлення студентом свого авторського доробку та аргументованість і повнота відповідей на поставленні додаткові питання в чаті.

За результатами роботи Фабрики бізнес-ідей та представлення індивідуальних інноваційних проєктів, що відбулося 27 травня 2020 року студентів спеціальності Економіка та Фінанси, банківська справа та страхування ФІТУ Київського університету імені Бориса Грінченка, членами експертної комісії було названо переможців:

І місце, розділилось між двома проєктами, а саме: Вероніка Сергіївна Шевчук за проєкт Служба доставки “Smart Dl” (керівник Краус Н.М.) та Костікова Катерина – масажний салон “Good feelings” (керівник Жукова Ю.М.);

ІІ місце, за бізнес-ідею Арабаджи Кирилла (Кафе для тварин “Сats&Dogs”, керівник Жукова Ю.М.) та проєкт Марії Анатоліївни Ятлук (Кафе здорового харчуванняMoon Rabbit, керівник Краус Н.М.);

ІІІ місце, за проєкти: Анастасія Олександрівна Панченко (“Рентген сучасності” (комп’ютер-сканер)”, керівник Краус Н.М.) та Михайленко Ольга (Івент-агентство “Olay-olya'”, керівник Жукова Ю.М.).

Номінація Модниці за екологічні послуги, за бізнес-ідею Богдани Володимирівни Бурин;

Номінація “Самий цифровий”, за бізнес-ідею Олександра Ігоровича Стадника;

Номінація “Самі екологічні товари. Ми за збереження природи”, за проєкт студентки спеціальності Економіка Єлизавети Андріївни Нечипоренко;

Номінація “Самий органічний – це модно та стильно”, за проєкт Єлизавети Олексіївни Савчук;

Номінація Гран-прі, проєкт студентки Дарії Сергіївни Мурги;

Номінація “Самий ароматний”, за бізнес-ідею Ангеліни Юріївни Рибалко.

Вітаємо переможців конкурсу Фабрика бізнес-ідей та стартапів та бажаємо нашій перспективній молоді реалізувати презентовані на конкурсі ідеї!

 

 

26 травня на Факультеті інформаційних технологій та управління відбувся перший Віртуальний день відкритих дверей. З урахуванням санітарно-епідеміологічного стану, раніше прийнятих рішень органів державної влади та адміністрації університету традиційне знайомство абітурієнтів з факультетом вперше в його історії пройшло в дистанційному форматі.

Віртуальний День відкритих дверей відкрила привітальним словом декан факультету А.В. Михацька, яка в форматі онлайн коротко розповіла про освітній та науковий потенціал Університету Грінченка. Декан докладно розповіла про особливості освітнього процесу на ФІТУ, класичних і нових спеціальностях, можливості для заняття наукою.

На закінчення звертаючись до абітурієнтів, декан підкреслила, що Факультет інформаційних технологій та управління Університету Грінченка чекає всіх абітурієнтів в своїх стінах та зробить все можливе, щоб ті, хто пов'яже свою кар'єру і долю з ФІТУ, стали б дійсно видатними фахівцями.

Учасники Віртуального дня відкритих дверей ФІТУ змогли ознайомитись з матеріально-технічною базою, Новою освітньою стратегією, сайтами Університету та Факультету, кафедрами та спеціальностями, Центрами розвитку компетентностей, направити свої питання керівництву факультету, запитати про навчання і життя студентів ФІТУ.

 

Вітаємо кафедру фінансів та економіки й кафедру інформаційної та кібернетичної безпеки з отриманням акредитації освітніх програм освітнього рівня Бакалавр:

Фінанси і кредит

Безпека інформаційних і комунікаційних систем

buket-rozovyh-pionovidnyh-roz-moj-amur-2.992x992.jpg

 

 

21 травня 2020 р. у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ – 2020» (ІТ-2020). Конференція організована та проведена кафедрою комп’ютерних наук і математики Факультету інформаційних технологій та управління Університету Грінченка. Співорганізаторами конференції виступили: кафедра інформаційної та кібернетичної безпеки Факультету інформаційних технологій та управління Університету Грінченка та кафедра інформаційних систем і технологій Навчально-наукового інституту інформаційних технологій Університету державної фіскальної служби України (м. Ірпінь).

На конференцію надіслано понад 150 наукових матеріалів із різних регіонів України. Після ретельного рецензування 106 із них прийнято до друку. Матеріали конференції присвячені актуальним теоретичним і практичним проблемам:

  1. Використання інформаційних технологій в освіті та науці.

  2. Апаратне і програмне забезпечення інформаційних технологій.

  3. Математичне моделювання та обчислювальні методи.

  4. Технології, методи та засоби захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

Роботу конференції організовано в дистанційному режимі – розміщено матеріали у відкритому доступі з можливістю обговорення у коментарях.

За результатами роботи конференції видано електронний збірник, який має міжнародний стандартний номер видань ISSN. Збірник розміщено на сайті конференції.

Дякуємо учасникам конференції за конструктивний науковий діалог та плідні дискусії. Бажаємо нових наукових звершень!

 

 

Адміністрація Факультету інформаційних технологій та управління і весь трудовий колектив вітає завідувача кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки В. Бурячка та доцента кафедри В. Соколова за отриманням I місця у Конкурсі на здобуття премії імені Бориса Грінченка  з монографією "Методи забезпечення гарантоздатності і функціональної безпеки безпосередньої інфраструктури на основі апаратного розділення абонентів".
Бажаємо невичерпної творчої енергії, сил та наснаги, нових професійних досягнень, міцного здоров'я, плідної праці та нових звершень!

 

unnamed.jpg 155942.jpg

20 травня 2020 р. в рамках Фестивалю науки на кафедрі фінансів та економіки відбувся науково-практичний семінар на тему: «Розвиток економіки міста в умовах євроінтеграції» в он-лайн форматі (платформа Google Meet).

У семінарі прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри, аспіранти, студенти та роботодавці. Оборювалися питання стану економіки сучасних міст України та надавалися науково-обґрунтовані пропозиції щодо різних аспектів економічного розвитку міст.

Особливості розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва в умовах євроінтеграції та шляхи розв’язання сучасних проблем було висвітлено у доповіді доктора економічних наук, професора кафедри Лойко Валерії Вікторівни. Актуальне питання фінансування процесу реалізації доручень виборців депутатам Київради через громадську приймальню було висвітлено у доповіді аспіранта кафедри Маляра Станіслава Анатолійовича. Вплив детермінантів конкурентного середовища на діяльність підприємств в умовах євроінтеграції розглянула у своїй доповіді студентка 4 курсу Загоруйко Діана (науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент кафедри Казак Оксана Олексіївна). Актуальне питання «Які наслідки для світової економіки може мати пандемія 2020 року?» підняла у своїй доповіді студентка 4 курсу Громова Вікторія (науковий керівник: доктор економічних наук, професор кафедри Краус Наталія Миколаївна). Особливостям управління фінансовою безпекою страховика була присвячена доповідь студентки 4 курсу Сіренької Ірини (науковий керівник: доктор економічних наук, професор кафедри Сосновська Ольга Олександрівна).

В обговоренні питань розвитку економіки міста в умовах євроінтеграції прийняли участь: начальник управління фінансів освіти, культури, суспільних комунікацій, фізичної культури та спорту Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради Поздєєва Катерина Вікторівна, директор науково-промислового підприємства «Нові технології» Сидорко Олексій Богданович, комерційний директор ТОВ «ТД «УкрРосХим», доктор економічних наук Малютін Олександр Костянтинович, начальник відділу інформаційного супроводження фінансово-економічної діяльності Департаменту інформаційного супроводження, доктор економічних наук Бобров Євгеній Анатолійович.

За результатами обговорення актуальних проблем міста підготовлено до друку збірник матеріалів науково-практичного семінару.

«День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. У 2020 році цей день припадає на 21 травня.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що маже статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так скалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона настільки сильно увійшла до життя української людини, що в нашій країні влаштовуєтеся навіть спеціальне свято – день вишиванки.

Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму.

Історія вишивки в Україні налічує не одну сотню років. Причому, кожен регіон мав свою специфіку, техніку виконання, орнамент і навіть колір ниток. Найрізноманітніші і дивовижні візерунки вишивки придумували наші прабабусі. Через орнаменти і малюнки вони прагнули зберегти в родині любов і щастя, благополуччя і вірність. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він постійно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути «святкову сорочку». Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Основна мета цього дня - це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Переглянути відео присвячене Всесвітньому дню вишиванки можна за посиланням: https://bit.ly/2LNFNf6

17080220.jpg den-vyshyvanky1.jpg

 

Сторінка 1 із 81