Галерея лауреатів премії Абеля з математики і Нобелівської премії з економіки

Першого зимового дня (01.12.2016) відбулося урочисте відкриття Галереї найвидатніших лауреатів премії Абеля з математики і Нобелівської премії з економіки. Подія приурочена до проведення Дня вдячності в рамках відкриття Грінченківської декади. На презентації Галереї були присутні керівники інших структурних підрозділів, зокрема: д.ф.н., професор Александрова Олена Станіславівна, декан історико-філософського факультету, к.пед.н., доцент Горбенко Галина Василівна, директор інституту журналістики; керівництво факультету інформаційних технологій та управління, викладачі, студенти, представники Ради студентського самоврядування, Наукового товариства Факультету.
Презентацію відкрила декан ФІТУ, к.пед.н. Михацька Алла Валер’янівна, яка зазначила важливість мотиваційного впливу таких зібрань для розвитку загальнокультурних компетентностей студентів. Виступили також: автор ідеї – доцент кафедри інформаційних технологій і математичних дисциплін Василевич Л.Ф., декан історико-філософського факультету Александрова О.С., директор інституту журналістики Горбенко Г.В.
Як відомо, Нобелівська премія - одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.
Абелівська премія з математики, названа так на честь норвезького математика Нільса Генріка Абеля, заснована урядом Норвегії в 2002 році, і, починаючи з 2003 року, щорічно присуджується видатним математикам сучасності. Метою засновників цієї премії було не тільки заохочення математиків зі світовим ім'ям, але й широка реклама та популяризація сучасної математики, особливо серед молоді.
Отож, сподіваємося, що ця Галерея надихне наших викладачів і студентів до нових наукових звершень, а також допоможе розширити свій кругозір кожному небайдужому до науки.